Öncelikle herkese merhaba.21 yaşındayım.Bu yaşıma kadar farketmeden de olsa bir sürü sıkıntı yaşadım ve hiç birine çözüm bulamadan yoluma devam ettim. Korkularım ve endişelerim sürekli beni tedirgin ediyordu.Hayatımın geri kalaninda dertlerimle ve endiselerimle nasıl baş edeceğimden çok korkuyordum. Üniversiteye yeni başladığım zamanlarda bir kız arkadasim oldu ve onu gercekten çok sevdim ama hayat işte beni öyle sinirli ve umursamaz bir insan yapmıştı ki ilişkimde bir sürü sıkıntı yaşadım ve kız arkadaşımı çok üzdüm. Hep çabaladım, çok uğraştım düzeltmek için ama kendime engel olamıyordum derken kız arkadaşımla konusup psikologa gitmeyi istedigimi soyledim. İstedigimi söyledim fakat insanlarin hep psikoloklar işe yaramaz onlar kim ki nasil duzelticekler yada ona verecegin parayi bana ver bana anlat gibi sozlerinden dolayi bende inancimi yitirmistim ama gitmeyi istiyordum cunku kiz arkadasimla mutlu olmak istiyordum. Universitede ki bir hocamizin tavsiyesi ile Hasan Duran hocamla tanıştım. Randevumu aldim ve ilk seansima girdim. Beklediğimden çok daha iyi geçti ve hocamı ilk günden çok sevdim. Hocam bana hayatımı mahveden iki konu hakkinda çok yardımcı oldu. Birincisi istemeden de olsa şiddete karşı kendimi tutamiyordum ve bu benim canımı çok sıkıyordu. Digeri ise içinde bulunduğum boşluk. Bu ikisi omuzlarimda oyle bir yük yaratıyordu ki hayattan hic zevk alamiyordum. Bütün günlerim can sıkıcı geçiyordu. Kisacasi bitik bir durumdaydim, yaşamın tadi tuzu kalmamisti ama Hasan hocamla seanslara devam ettikce bu kaygilarim uzaklasmaya basladi ve cok sukur kendime geldim. Tartisma veya kavga anlarinda mantikli dusunup ona gore hareket edebiliyorum daha oncesinde cok agresif ve öfkeliydim ama şuan da o halimden eser kalmadi. Arkadaslarim bile bende ki gelismeyi ve cok mutlu oldum. Kiz arkadasimla artik daha mutluyum. Hasan hocamin gercekten isinde basarili oldugunu dusunuyorum. Seanslarimizda ki ilgi ve alakasi olsun, verdigi enerji olsun ve o kadar sicak kanli ki gercekten her hafta gitmeyi iple cekiyordum. Bir an önce gidiyim de yasadiklarimi anlatiyim diye gün sayiyordum. Kendisini artik hoca olarak degilde abim gibi gormeye başladım. Hocami 3 sifatla tanimlasam bunlar sicakkanli, akilli ve olgun olarak tanimlayabilirim. Aynı zamanda güleryüzlü, meslegine o kadar hakim ki kendimi hocamin yaninda güvende ve rahat hissediyorum. Yillarca bosuna aci cekmisim ama kismet hasan hocamaymis. Çalıştığı yer olsun yanında calisanlar olsun tam bir aile ortami dedigim gibi kendimi orda gercekten cok rahat hissediyorum. Öğrendiğim diger birsey ise her sorunun her problemin gecebilecegi yeter ki cabalayalim yeter ki yardim alalim. Hocama kefilim gönül rahatligiyla kendisinden yardim alabilirsiniz insallah olmaz ama bir sikintim olsa yine gidecegim tek kisi hasan hocam. Hasan hocama gercekten çok minnettarim. Hayatimda iyi ki tanimisim diyebilecegim insanlardan birisi.

Ahmet

Aslında terapilere çok inancı olmayan biri olarak, yaşadığım büyük bir kayıpla çıkmazda olduğum bir anda ve şifa bulmak için başka çarem olmadığını düşünürken, yine uzman bir arkadaşımın tavsiyesi üzerine Hasan Bey’in terapilerine başladım.Terapilere devam ederken bir yandan da kendi içimde terapilerin faydası olup olmayacağı kaygısını yaşıyordum. Hasan Bey’in yaptığı doğru tespitler,farkındalık kazanmamı sağlayan soruları, samimiyeti ve mesleğindeki titizliği sayesinde aramızda güzel bir danışan-terapist ittifakı kuruldu.İyi niyetli, anlayışlı ve sabırlı kişiliğiyle önce terapilere inanmayı sonra da “problemlerimin asıl kaynağı nedir ve onları en kolay nasıl çözebilirim” i öğretti. Aslında kendime ve olaylara dışarıdan bir gözle bakmayı öğretti.Her şeyden önemlisi her zaman hayatımın her döneminde tekrar yardıma ihtiyacım olduğunda ona ulaşabileceğimi bilmek müthiş güven veriyor. Hasan Bey’in içtenliği, insana verdiği değer ve etik iş ahlakı sayesinde yardıma ihtiyacı olan herkese şifa olacağına yürekten inanıyorum ve kesinlikle tavsiye ediyorum

Mehtap
İstanbul

Klinik Psikolog-Psikolojik Danışman Hasan DURAN mesleğinin etik ve ahlaki değerlerine bağlı,danışanlarının düşünce ve duygularına saygılı,insan olarak son derece kaliteli ve mesleğinde sürekli bilimsel yeniliklere açık bir uzmandır.Ülkemizdeki kaliteli ruhsağlığı uzmanlarından biridir.Kendisini hem bir meslektaş hem de sıradan bir vatandaş olarak profesyonel yardım almak isteyen kimselere özellikle tavsiye ederim.Hasan DURAN’ı Dürüstlük,Yetkinlik,Bilgelik diye özetleyebiliriz.

Psk.Dnş.Erkan YEŞİLDAĞ
İstanbul - Psikolojik Danışman

Hasan Bey ile üç yıldır aynı iş yerinde çalışmaktayız. İş arkadaşı olarak uyumlu, sorumluluk sahibi, başladığı işi bitiren bir karaktere sahiptir. Mesleki açından; ben onu tanıdığımdan beri meslek alanında sürekli okuyan, ruh sağlığı alanındaki eğitimleri takip eden biridir. Kendisi ile psikoloji alanında konuşulduğunda hemen bilgisinin derinliği farkedilir. Arkadaşım kendisinden danışmanlık desteği aldığı halde bana onunla ilgili özel bir bilgi vermemiştir. Sırdaşlığına güvenilir. Psikolojik destek almak isteyenlere samimiyetle önerebilirim.

Fatma Atam
Samsun

Hasan Bey ile katıldığımız eğitimler ve ortak arkadaşlarımız vasıtasıyla tanıştık. Bununla birlikte danışan kabul ettiğimiz ofislerin aynı olması vasıtası ile bu tanışıklığımız daha da pekişti. Kendisi alandaki gelişmeleri takip eden, öğrendiği yeni bilgileri kendi terapi sistemine adapte eden ve bu bilgileri meslektaşları ve danışanlarıyla paylaşan, bu konuda çok cömert bir uzman. Sıcak, samimi, içten ve güleryüzlü tavrı ile karşısındakinde güven uyandıran bir yapıya sahip. Onunla aynı ortamda çalışmak etrafındakiler için bir şans diye düşünüyorum. Psikolojik anlamda yardım talep eden kişiler için kesinlikle önceliği olan ve tavsiye edebileceğim bir uzmandır.

Uzm.Psk.Necdet DÖNMEZ
İstanbul - Psikolog

Hasan Hocamla mesleğe başladığım kurumda tanıştım. kendisiyle iki yıl beraber aynı kurumda çalışma fırsatı buldum. mesleğe başladığım yıl bana sağ olsun çok yardımcı oldu. Mesleğine olan saygısı ve insanlara yardımcı olabilmek için sürekli daha iyiyi aramaktan vazgeçmemesi en önemli özellikleri olmuştur bana göre. bunun bilincinde olarak sürekli eğitim almaya devam etmiş ve mesleki açıdan gelişmeyi sürdürmüştür. bunun için Hasan Hocamı psikoterapi desteğine ihtiyaç duyan herkese gönülden tavsiye ediyorum. kendisine bundan sonraki çalışmalarında başarılar diliyorum.

Yahya
Samsun

Merhabalar…hasan bey ile yaklaşık üç senedir tanışıyoruz. İlk tanıdığım zamanlardan beri sakinliği, dinginliği ve huzur veren tarafını hissetmekte ve bu özelliğinin onu diğer uzmanlardan ayıran en önemli tarafı olduğunu düşünüyordum. Psikoterapi alanında uzun soluklu bir eğitimin içerisinde olduğu ve her geçen gün kendini geliştirdiğini görmekte olduğum Hasan beyin, ruh sağlığı alanında yardım arayan bir çok insanın hayatına dokunacağına inanmaktayım. Hem kişisel özellikleri hem de mesleki çalışmaları itibari ile Hasan beyi İstanbul çevresinde psikolojik desteğe ihtiyaç duyan herkese tavsiye eder, kendisine de başarılarının devamını dilerim.

Uzm.Psk.Harun ÇOLAK
Bursa - Psikolog

Hasan Duran ile yaklaşık olarak 5 yıldır tanımaktayım ve kendisiyle 2 sene aynı iş yerinde çalışma fırsatım oldu. Kendisi son derece dürüst ve gelişmeye açık bir insandır. Çalıştığımız kurumda sorun oluşabilecek durumlarda etkin mudahalelerde bulunmustur.Bir çok konuda seminerlere katılmış ve mesleki eğitimlere de katılmaya devam etmektedir. Kariyer alanında da yüksek lisansını yaparak akademik eğitimlerine devam etmiştir. Kendisine hayatta başarılar diler, psikoterapi desteğine ihtiyacı olan kişilere tavsiye ederim.

Yaşar Geray
İstanbul

Merhabalar; Değerli meslektaşım Hasan DURAN ile yaklaşık 4 yıldır tanışıyoruz. Aynı kurumda çalışma fırsatı bulduğum Hasan Bey, sakin ve çözüm odaklı bakış açısına sahip, olayları süreç içerisinde değerlendiren, sürekli mesleki ve kişisel gelişimi adına eğitimlerine devam eden, alanına hakim ve başarılı bir danışmandır. Güler yüzlü, pozitif, sorumluluk sahibi, çalışkan ve kişiler arası iletişim becerileri yüksektir. Birlikte çalışmış olduğumuz süreç içerisinde kurumumuza yapmış olduğu olumlu katkılar, öğrenci – veli – öğretmen memnuniyetini de beraberinde getirmiştir Zor günleri atlatmak için moralinizi yükseltecek ve hayata daha mutlu bakmanızı sağlayacak, kıymetli meslektaşım Hasan Bey’e çalışmalarında başarılar diliyorum.

Ayşegül KÖKSAL
İstanbul

Merhabalar, Değerli arkadaşım ve Meslektaşım Hasan Bey ile yaklaşık 4 senedir tanışıyoruz. Kendisi hem mesleki hem de dostluk açısından şahsıma çok katkı sağlamaktadır. Kendisini sürekli geliştiren, katıldığı uzun soluklu eğitimlerle tecrübesine tecrübe katan, yaptığı araştırmalarla gelişimini destekleyen ve mesleğini tutkuyla icra bir insandır. Mesleki açıdan ne zaman çözümsüz kalsam aklıma ilk gelen uzmanlardan birisidir. Bir çok insanın hayatına olumlu dokunuşları olacağına gönülden inanıyorum. Danışanlarının doğru bir tercih yaptıklarından adım gibi eminim. Gönül rahatlığıyla herkese tavsiye ediyorum. Engin tecrübelerinizi bizlerle paylaştığınız için çok teşekkür ederim. Başarılarının devamını diliyorum…

Murat KOPAN
İstanbul